تبلیغات

rss feed

مطالب پیشین

مطالب محبوب

ابر برچسب ها

بخشنامه به کلیه وزارتخانه ­ها و سازمان های دولتی _ ۱۳۶۰/۱/۱۵

بخشنامه به کلیه وزارتخانه ­ها و سازمان های دولتی _ ۱۳۶۰/۱/۱۵

بخشنامه به کلیه وزارتخانه ­ها و سازمان های دولتی

ابلاغی نخست­ وزیر

شماره ابلاغ: ۱۰۸۴۲

تاریخ ابلاغ:  ۱۳۶۰/۱/۱۵

سومین سال تاسیس جمهوری اسلامی بر همه ملت مسلمان و قهرمان به ویژه کارکنان مومن و خدمتگزار انقلاب اسلامی ایران مبارک باد.

مردم _ یعنی شما و برادران و خواهران شما که با فریادهای خالصانه خود تحقق آرمان های خویش را در چهارچوب جمهوری اسلامی خواستار شدند.

در همین حال برادر و خواهر فرزند رزمنده شما کارکنان دولت و خدمتگزاران ملت برای حفظ این جمهوری اسلامی بهترین سرمایه خویش یعنی حیات خود را تقدیم می کنند و شکل و محتوای جمهوری اسلامی را به صورت امانت به دست تو و من می سپارند.

بنابراین به عنوان پاسداری از خون شهدای انقلاب و نیز پاسخ متناسب به فریاد ملت که کارفرمای واقعی ما هستند موارد ذیل را خواستارم :

۱-خواهران و برادران ,انجام کار هیچ مراجعه کننده ای را به تاخیر نیانداخته با وجدان اسلامی و انقلابی کار آنان را همچون کار شخصی خویش تلقی کنند و در تمام وقت اداری به انجام وظیفه اسلامی و اداری خویش مشغول باشند , وزرا و مسئولین با قرار دادن صندوق در هر موسسه به شکایات واصله در این زمینه رسیدگی و حداکثر پایان هر هفته اقدام لازم را در مورد مجازات متخلفین اعلام نمایند.

۲- برای تداوم انقلاب احتیاج به کار و تولید بیشتر از یک سو و هزینه و مصرف کمتر از سوی دیگر می باشد . انقلاب فقط با شعار و تظاهر قوام و تداوم نمی یابد لذا هر چه بیشتر کار و تولید و هرچه کمتر خرج و مصرف برای بیت المال ایجاد کنیم .امید است با اجرای مورد فوق خواست امام عزیزمان را که رسیدن به خودکفایی است جدا تعقیب کنیم.

۳- خواهران عزیز رعایت فرهنگ انقلاب را که پوشش اسلامی ,سادگی است جدا رعایت نمایند.

۴-از اول اذان ظهر نیم ساعت کلیه مراجعات تعطیل و مراسم نماز برقرار شود.

۵- برای جلوگیری از هرگونه تفرقه و نفاق و از دست دادن یکپارچگی و وحدت , کلیه مسئولان موظفند محیط کار خود را از تظاهرات گروهی منزه نگاه داشته و تنها در صورت تمایل تصویر بنیانگذار جمهوری اسلامی و آرم جمهوری اسلامی و شعار الله را در محل ادارات نصب کنند و کارکنان محترم تمایلات شخصی و علائق گروهی  را به منازل شخصی و یا محافل گروهی مربوطه منتقل نمایند.

وزرا و مسئولین ملزم به اجرای دقیق مواد این بخشنامه هستند , بدیهی است این خدمتگزار کوچک نمی تواند از متخلفین صرف نظر کند که این امانت ملت است و تخلف از آن برای هر کس خیانت به امانت می باشد و نیز خدمتگزاران صدیق به مردم مورد تشویق مناسب قرار خواهند گرفت.

صمیمانه آرزومند است همه ما شایستگی خدمت در تشکیلات جمهوری اسلامی را به نحو شایسته داشته باشیم.

                 محمد علی رجائی

      نخست وزیر جمهوری اسلامی ایرانبازدید ها:

درج یک دیدگاه